O nas

Centrum Kursów i Szkoleń WSEiT powstało z myślą o ludziach, którzy chcą uzupełnić wykształcenie, podnieść kwalifikacje i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

W ofercie Centrum Kursów i Szkoleń WSEiT znajdują się między innymi:

  • Kursy z zakresu masażu i fizjoterapii. Dysponujemy nowoczesną i dobrze wyposażaną bazą dydaktyczno-szkoleniową. Nasi instruktorzy to niekwestionowane autorytety uznawane przez środowisko fizjoterapeutów zarówno w kraju jak i zagranicą. Do uczestnictwa w naszych kursach zapraszamy zarówno masażystów jak i fizjoterapeutów i lekarzy pracujących w rehabilitacji.

Co nas wyróżnia?

  • małe grupy szkoleniowe
  • profesjonalizm
  • nowoczesna baza dydaktyczna
  • doświadczona kadra

 

Koordynatorzy

Magdalena Kałużniak-Zbrożyna

Magdalena Kałużniak-Zbrożyna

Poznań

tel:+4861 839 10 05
kom. +48 693 555 504 
e-mail: m.kaluzniak@wseit.edu.pl

Izabela Gucia

Izabela Gucia

Poznań

Izabela Gucia
tel. +4861 839 10 04
kom. +48 665 999 970
e-mail: i.gucia@wseit.edu.pl 

Kamila Kukuła

Kamila Kukuła

Szczecin

mgr Kamila Kukuła
tel: +48 91 420 13 33

kom. +48 785 100 890
e-mail: k.kukula@wseit.edu.pl

Joanna Kalisz

Joanna Kalisz

tel:+4861 832 77 76 wew.123

kom. +48 605 742 766
e-mail: j.kalisz@wseit.edu.pl

Instruktorzy

Adrian Wawrzyniak

Adrian Wawrzyniak

Absolwent Medycznego Studium Zawodowego w Szczecinie oraz Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie-kierunek fizjoterapia. Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej i  sportowej. W zawodzie pracuję od 17 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Centrum Leczenia Urazów Wielonarządowych w szpitalu przy Unii Lubelskiej, Gabinecie Rehabilitacji Funkcjonalnej oraz w Domu Lekarskim.  Prowadził rehabilitację sportową piłkarzy Pogoni Szczecin, piłkarek ręcznych Pogoni Baltica, motocrossowców KM Szczecin oraz Pro Racing. Poza tym prowadzi terapię wielu biegaczy, tenisistów, siatkarzy i triatlonistów. W WSEIT prowadzi wykłady z Medycyny Sportu i Traumatologii. Jest Międzynarodowym terapeutą medycyny ortopedycznej Cyriax, dyplomowanym terapeutą metody PNF oraz  dyplomowanym terapeutą manualnym OMT.  Szkolił się również w jednej z najlepszych klinik sportowych w Porto. 

Beata Nowak

Beata Nowak

Fizjoterapeuta, technik masażystka, Instruktor Pilatesu. Od 9 lat właściciel Studia „eco-pilates” i Gabinetu „eco-masaż” w Szczecinie.

 Absolwentka Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie. Absolwentka kierunku Fizjoterapii w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii Wydziału Zamiejscowego w Szczecinie.

Prowadzi prywatną praktykę masażu w Gabinecie „eco-masaż”. Jest masażystką z wieloletnim stażem, terapeutką z zakresu fizykoterapii i posturologii oraz instruktorką ćwiczeń pilates i masażu.

Ukończone wybrane kursy:

2010 Kregosłup w Równowadze

2011 Kurs Instruktora  Pilatesu

2013 OM Mind Pilates Convention 4

2013 OM Mind OM Body Ball Pilates

2013 Elementy jogi w pracy fizjoterapeuty 

2014 OM Mind Pilates Body Ball  warsztat 

2014 OM Mind Pilates Tour therapy School

2014 OM Pilates Event

2014 Techniki strukturalne pracy z ciałem w redukcji chodu

2014 Trening personalny w ujęciu medycznym

2015 Integracjia strukturalna w oparciu łańcuchy mięśniowo-powięziowe –kurs podstawowy

2015 Integracjia strukturalna w oparciu łańcuchy mięśniowo-powięziowe –kurs zaawansowany

2015 Stabilizacj tułowia i kończyn

2016 Manualne techniki leczenia dyskopatii lędźwiowej w fazie ostrej

2016 Spiralna Stabilizacjia kręgosłupa

2016 Sensomotoryka i system Gymstick w terapi Segment II Thera Band

2017 Urazy stawu skokowego w sporcie –diagnostyka i terapia

2017 OM Mind Body Event  Pilates

2017 Trening Medyczny w jednostkach klinicznych –strategie i protokoły postępowania

2017 Leg stretch

2017Power stretch

Tomasz Bubak

Tomasz Bubak

ukończył fizjoterapię na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Doświadczenie zawodowe rozpoczął w trakcie studiów pracując w placówce medycznej w Szczecinie oraz ze sportowcami klubu bokserskiego, co pozwoliło mu poszerzyć wiedzę praktyczną w zawodzie fizjoterapeuty, jak również rehabilitacji ortopedycznej. Jest pasjonatem fizjoterapii i ciągle się rozwija, dlatego sukcesywnie uczęszcza na szkolenia i kursy, które umożliwiają mu wykorzystywanie szerokiej gamy technik i metod w pracy z pacjentem. Na co dzień prowadzi prywatną praktykę fizjoterapeutyczną  pracując ze sportowcami oraz pacjentami ortopedycznymi.

Ukończone kursy to: Masaż tkanek głębokich, Kinesiology Taping, Terapia Manualna wg Koncepcji Briana Mulligana (moduł A i B), Medycyna Ortopedycznej wg CYRIAX’A (moduł A i B) , Terapia Manualna wg Typaldosa D.O Facial Distortion Model- FDM, Anatomy trains, Terapia Skolioz - diagnostyka i postępowanie fizjoterapeutyczne, Diagnostyka Radiologiczna w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Pinopresura (klawiterapia),Suche igłowanie (The Dry Needling), Terapia trzewna ,kurs IASTM, Terapia Stawów skroniowo-żuchwowych i zatokowych bólów głowy, Manipulacje krótkodźwigniową HVLA, Manipulacje powięziowe wg Stecco. BLT – Balanced Ligamentous Tension

Marcin Wytrążek

Marcin Wytrążek

fizjoterapeuta, wykładowca Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pracę doktorską z zakresu wykorzystania elektromiografii u pacjentów z punktami spustowymi bronił na Wydziale Lekarskim I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W latach 2010-2014 pełnił funkcję prodziekana ds. kształcenia. Aktualnie jest kierownikiem Pracowni Terapii Manualnej i Masażu Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Klinicysta, zajmuje się różnymi formami terapii manualnej i masażu, specjalizuje się w terapii punktów spustowych i masażu tkanek głębokich. Jest uczestnikiem licznych konferencji i szkoleń z zakresu fizjoterapii. Od 2010 roku pełni funkcję redaktora naczelnego Wydawnictwa Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Prowadzi kursy z zakresu terapii punktów spustowych i masażu tkanek głębokich. Jest twórcą pierwszych w Polsce studiów podyplomowych Terapia manualna tkanek miękkich, których kolejne edycje odbywają się w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Jest autorem podręcznika do masażu tkanek głębokich – „Masaż tkanek głębokich. Materiały pomocnicze do ćwiczeń” oraz tłumaczeń książek „Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe” Carol Manheim i „Rozluźnianie powięziowe dla równowagi strukturalnej. Jamesa Earlesa i Toma Myersa oraz autorem i współautorem licznych publikacji naukowych. Od 2010 roku pełni funkcję Redaktora naczelnego Wydawnictwa WSEiT. Uczył się i nadal doskonali swoje umiejętności pod okiem takich instruktorów jak Carol Manheim, John Smith, Marty Ryan, Art Riggs, Leon Chaitow, Gil Hedley, Julian Baker, Steven Goldstein. Prowadzi kanał edukacyjny na YouTube – Marcin Wytrążek, którego celem jest dostarczanie materiałów edukacyjnych dla masażystów i fizjoterapeutów zafascynowanych terapią manualną tkanek miękkich.

Paweł Pogorzelec

Paweł Pogorzelec

Fizjoterapeuta MKS Selgros Lublin (drużyna wielokrotnych mistrzyń Polski w piłce ręcznej). Pracuje w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie. Instruktor CKTI akredytowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Kinesiotapingu.

Marty Ryan

Marty Ryan

LMP, CVMT, amerykański terapeuta manualny, jeden z najsłynniejszych terapeutów zajmujących się terapią wisceralną. Prowadzi szkolenia z zakresu anatomii palpacyjnej i terapii jamy brzucha, uczy m. in. w Seattle Massage School, Barlen Institute of Massage oraz w Northwest Institute of Acupuncture and Oriental Medicine. Asystuje podczas kursów organizowanych w Ameryce Północnej przez prof. Leona Chaitow’a oraz Gila Hedley’a. W swojej prywatnej praktyce klinicznej zajmuje się głównie terapią zaburzeń układu trawiennego i rozrodczego oraz rehabilitacją po operacjach jamy brzucha. Jego działalność edukacyjna nakierowana jest na poszerzanie wiedzy i umiejętności terapeutów z zakresu pracy z jamą brzucha i narządami wewnętrznymi. W sposób niezwykle zrozumiały i syntetyczny przekazuje pod kątem praktycznym wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii. Jego zajęcia to czysta przyjemność, pasja i satysfakcja ze zdobywania nowych umiejętności.

Anna Opuchlik

Anna Opuchlik

absolwentka AWF w Krakowie - kierunek Rehabilitacja Ruchowa. Na podstawie rozprawy doktorskiej „Przydatność metody kompleksowej fizycznej terapii udrażniającej w leczeniu obrzęku limfatycznego kończyny górnej u kobiet po mastektomii” uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych. Kierownik Zakładu Rehabilitacji w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Wykładowca na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Fizjoterapia oraz we Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach. Vice Prezes Oddziału Świętokrzyskiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. 

Carol Manheim

Carol Manheim

fizjoterapeutka i psychoterapeutka, jako pierwsza z amerykańskiego środowiska fizjoterapeutów rozpoczęła prowadzenie szkoleń z zakresu rozluźniania mięśniowo-powięziowego. Jest autorką bestsellerowego podręcznika „The Myofascial Release Manual”, której tłumaczenie ukazało się w Polsce wiosną 2011 roku nakładem Wydawnictwa WSEiT. Jest także współautorką książki „The Self-Healing Body: Craniosacral Therapy and Somato-Emotional Release”. Jest najbardziej kultową fizjoterapeutką w USA zajmującą się rozluźnianiem mięśniowo-powięziowym. Jako jedna z pierwszych osób na świecie zaczęła wprowadzać pojęcie mięśnio-powięzi.

John Smith

John Smith

australijski terapeuta manualny, zaawansowany nauczyciel Integracji Strukturalnej, tzw. Rolfingu, zajmujący się m. in. terapią posturalną, terapią czaszkowo-krzyżową, masażem głębokim oraz rozluźnianiem mięśniowo-powięziowym. Jest międzynarodowym wykładowcą i nauczycielem anatomii w Australijskim Towarzystwie Rolfingu. Autor zwięzłego podręcznika wprowadzającego do manualnej pracy z ciałem „Structural Bodywork – An Introduction for Students and Practitioners”, do którego przedmowę napisał Tom Myers i Robert Schleip, a który to podręcznik został przetłumaczony na język polski  języki polski i ukazał się  nakładem Wydawnictwa WSEiT w listopadzie 2014 roku. Od ostatnich kilku lat John  Smith z powodzeniem prowadzi w naszym centrum kursy strukturalnej pracy z ciałem, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W związku z tym postanowiliśmy wprowadzić do oferty zupełnie nowy produkt będący wynikiem  osobistych zainteresowań instruktora oraz  dużego zainteresowania wśród samych terapeutów tematyką funkcji oddychania.

Mariusz Demeszuk

Mariusz Demeszuk

absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie - studia II stopnia na kierunku Fizjoterapia. Absolwent Wydziału Zamiejscowego w Szczecinie Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii - studia I stopnia na kierunku Fizjoterapia. Obecnie praktykujący fizjoterapeuta, prowadzi własną działalność.

Wojciech Garczyński

Wojciech Garczyński

absolwent studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia w Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, ukończył specjalizację w dziedzinie fizjoterapii w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, nauczyciel akademicki przedmiotów: diagnostyka funkcjonalna i programowanie rehabilitacji, terapia manualna oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych na kierunku technik masażysta. Uczestnik kilkunastu konferencji naukowych oraz kursów zawodowych (PNF, Cyriax, diagnostyka obrazowa, kinesiotaping i wielu innych). Autor 40 publikacji naukowych opublikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach recenzowanych oraz w monografiach. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej oraz wiceprezes Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

lek. Anna Garczyńska

lek. Anna Garczyńska

lekarz w trakcie specjalizacji w pediatrii – absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, członek Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

Magdalena Szałowska-Bojarun

Magdalena Szałowska-Bojarun

fizjoterapeutka, specjalista rehabilitacji ruchowej, absolwentka AWF Wydz. Rehabilitacji Ruchowej w Warszawie, terapeutka NDT-Bobath, terapeutka SI, PNF w pediatrii, Kinesiology taping, instruktor masażu Shantala.

Kamila Zielińska

Kamila Zielińska

trycholog, kosmetyczka, mgr zarządzania, wykładowca w Akademii MSP Ochrony i Zdrowia na kierunku trychologia, członek założyciel stowarzyszenia Trychologicznego, autorka wpisów dot. trychologii w Kosmetologii Estetycznej, Migdal - gazeta, na portalach branżowych. Trychologia stała się pasją prowadzącej w momencie, kiedy sama zaczęła mieć dość duże problemy z włosami, po podjęciu szkolenia oraz szkoły otworzyła w Gorzowie Wlkp pierwszy w województwie lubuskim gabinet trychologiczny.

Małgorzata Chochowska

Małgorzata Chochowska

fizjoterapeuta i terapeuta manualny. Jest autorką ponad siedemdziesięciu publikacji naukowych z dziedziny neurofizjologii, terapii manualnej i fizykoterapii. Prowadzi badania z zakresu terapii manualnej tkanek miękkich i rozluźniania mięśniowo-powięziowego. Jest także redaktorem naukowym pierwszego w Polsce podręcznika opierającego się na założeniach Integracji Strukturalnej (Smith J.: „Strukturalna praca z ciałem”), pierwszego w Polsce atlasu układu powięziowego (Stecco C.: „Atlas funkcjonalny układu mięśniowo-powięziowego”) oraz wydanej ostatnio unikalnej pozycji prezentującej Taśmy Anatomiczne Thomasa Myersa podczas chodu (Earls J.: „Urodzony, aby chodzić. Ciało w ruchu a efektywność mięśniowo-powięziowa).

Interesuje się medycyną holistyczną i jest gorącym zwolennikiem całościowego ujmowania problemów zdrowotnych i głęboko zindywidualizowanego podejścia do pacjenta. Zajmuje się terapią manualną u pacjentów po urazach narządu ruchu oraz z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi.

Wykładowca w Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii (Pracownia Terapii Manualnej i Masażu) oraz adiunkt w Zakładzie Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Jest inicjatorką i autorką programu pierwszych w Polsce interdyscyplinarnych studiów podyplomowych Fizjoterapia w Pediatrii, Holistyczna Opieka Okołoporodowa oraz pierwszego w Polsce Studium dla Doul. Prowadzi Centrum Fizjoterapii Specjalistycznej KORE

Więcej na stronie: www@centrum-kore.pl

Krzysztof Kassolik

Krzysztof Kassolik

Absolwent Medycznego Studium Zawodowego Wydziału fizjoterapii i Wydziału Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Od roku 1983 do chwili obecnej nauczyciel Masażu leczniczego. Od 1985 r. pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Od 1992 r. doktor nauk z zakresu kultury fizycznej. Specjalista w dziedzinie fizjoterapii. Absolwent kursu Masażu Łącznotkankowego i Drenażu Limfatycznego. Autor ponad 80 prac dotyczących masażu i opracowania podstaw teoretycznych masażu tensegracyjnego. Współredaktor podręcznika „Rehabilitacja w pielęgniarstwie” i współautor książki „Fizjoterapia kliniczna”, „Fizjoterapia w chorobach układu moczowo-płciowego”.

Przewodniczący sekcji Masażu Medycznego przy Polskim Towarzystwie Fizjoterapii.

 

Waldemar Andrzejewski

Waldemar Andrzejewski

Ukończył studia na AWF we Wrocławiu na kierunku rehabilitacji ruchowej, gdzie od 1991 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Fizykoterapii i Masażu. W 1999 roku obronił pracę doktorską na podstawie, której otrzymał stopień doktora nauk o kulturze fizycznej i stanowisko adiunkta w Katedrze Fizjoterapii. Jest autorem ponad 60 publikacji naukowych, które zostały opublikowane w kraju i zagranicą. Jego prace były prezentowane na licznych konferencjach krajowych i zagranicznych, między innymi w Hiszpanii, Finlandii, Czechach, Słowacji i na Ukrainie. Jest współautorem czterech podręczników: „Fizjoterapia kliniczna”, „Fizjoterapia w chorobach układu moczowo-płciowego”, „Rehabilitacja w pielęgniarstwie” i  „Krioterapia miejscowa i ogólnoustrojowa”. Jego zainteresowania naukowe dotyczą głównie oddziaływania masażu na organizm ludzki oraz oceny jego efektywności w różnego rodzaju schorzeniach. Współtwórca koncepcji wykorzystania zasady tensegracji w masażu. Specjalista w dziedzinie fizjoterapii. Jest również współzałożycielem i wiceprzewodniczącym Ogólnopolskiej Sekcji Masażu Medycznego przy Polskim Towarzystwie Fizjoterapii.

 

Adam Michoński

Adam Michoński

absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, praktyk, pasjonat medycyny ortopedycznej, wykładowca WSEiT w Szczecinie.

Bartosz Burzyński

Bartosz Burzyński

absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od 5 lat pracuje jako fizjoterapeuta w szpitalu MSW w Poznaniu. Prowadzi również prywatną praktykę w gabinetach Med-lux. Certyfikowany terapeuta metody McKenzie. Ukończył liczne szkolenia m.in.: Techniki Energizacji Mięśni, PNF, Medycyna Ortopedyczna wg Cyriax'a, Kinesiology Taping, Taping rehabilitacyjny, Masaż Głęboki, Koncepcja Terapii Obrzękowej.  Obecnie interesuje się terapią urazów sportowych w dyscyplinach takich jak: Kendo, sporty siłowe. Wykłada na studiach podyplomowych „Fizjoterapia w sporcie” w WSEiT.

Adrianna Maria Borowicz

Adrianna Maria Borowicz

jest fizjoterapeutką z 6-letnim doświadczeniem klinicznym i nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii. Jej głównym polem działania w dziedzinie fizjoterapii jest geriatria. W pracy z pacjentem starszym preferuje techniki pracy z tkankami miękkimi, jak również metody neurofizjologiczne. Jest współautorką takich książek, jak: „Fizjoterapia w geriatrii”, „Fizjoterapia w geriatrii – Atlas ćwiczeń” i „Rehabilitacja osób z zaburzeniami funkcji poznawczych”, jak również wielu artykułów dotyczących oceny sprawności funkcjonalnej osób starszych.

Maciej Komosiński

Maciej Komosiński

absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu. W 2010 roku ukończył Sutherland College of Osteopathic Medicine. Przez 6 lat pracował jako fizjoterapeuta w szpitalu rehabilitacyjnym przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu, 3 lata współpracował z kadrą młodzieżową hokeja na trawie. Obecnie prowadzi prywatną praktykę. Współpracuje z Wyższą Szkołą Edukacji i Terapii jako wykładowca przedmiotów studiów podyplomowych Fizjoterapia w sporcie: Anatomia palpacyjna, Terapia tkanek miękkich.

Marta Targońska

Marta Targońska

Certyfikowana Nauczycielka Masażu Dotyk Motyla.  Certyfikowany Praktyk Łagodnej Bio-Energetyki. Założycielka Instytutu Łagodnej Bio-Energetyki w Polsce. Tłumaczka pierwszej w Polsce książki na temat tej terapii. Refleksolog. Pracuje z dziećmi, dorosłymi i kobietami w ciąży. Prowadzi zajęcia z dziećmi w programie Original Play.

Mateusz Kruświcki

Mateusz Kruświcki

fizjoterapii, absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, od ponad 8 lat fizjoterapeuta na oddziałach szpitalnych i w Zakładzie Rehabilitacji Szpitala MSW w Poznaniu. Wykładowca WSEIT w zakresie masażu sportowego, traumatologii sportowej oraz kinezyterapii, a także rehabilitacji neurologicznej. Instruktor praktycznej nauki zawodu dla studentów fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz AWF im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Wieloletni Fizjoterapeuta pierwszego zespołu piłki mężczyzn w Unii Swarzędz (wicemistrzostwo III LIGI, centralna faza pucharu Polski) interesuje się przedstartowym zaopatrzeniem zawodników różnych dyscyplin sportowych oraz terapią urazów odniesionych podczas uprawiania sportu. Terapeuta w gabinecie rehabilitacji i fizjoterapii w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Fairplayce gdzie zajmuję się tenisistami i badmintonistami.

Michał Pardała

Michał Pardała

absolwent PUM, US, WSEiT mgr fizjoterapii. Absolwent policealnej szkoły medycznej na kierunku technik masażysta. Ukończony kurs PNF podstawowy. Nauczyciel PUM i WSEiT. Koordynator Sekcji rehabilitacyjno - terapeutycznej w DPS Dom Kombatanta w Szczecinie.

Michał Kuszewski

Michał Kuszewski

pracownik naukowy AWF Katowice (Kierownik Zakładu Terapii Tkankowej). Naukowo zajmuje się zagadnieniami związanymi problematyką mięśni i powięzi, doktorat dotyczył zagadnienia gibkości i technik terapeutycznych poprawiających ruchomość. Z kolei w habilitacji podjął temat roli sztywności pasywnej mięśni w funkcjonowaniu kompleksu lędźwiowo- miedniczno- biodrowego. Opublikował i wygłosił ponad 100 prac naukowych zarówno w czasopismach  krajowych, jak i zagranicznych. Praktycznie pracuje z pacjentami od ponad 10 lat. Najpierw jako kierownik pracowni fizjoterapii NZOZ Cen-Med., a od kilku lat prowadząc własną praktykę fizjoterapeutyczną „Fizjo Kusza”. Ukończył ok. 30 kursów i szkoleń zawodowych związanych z terapią manualną, terapią powięzi, diagnostyką na potrzeby fizjoterapii. Prywatnie mąż i ojciec. Żeglarz, Ratownik WOPR, Pasjonat bieszczadzkiej przyrody…  

Katarzyna Weber-Nowakowska

Katarzyna Weber-Nowakowska

fizjoterapeutka, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Od początku swojej pracy zawodowej jest związana z terapią dzieci z zaburzeniami Ośrodkowego Układu Nerwowego. Od 2011 roku nauczyciel akademicki, współautorka licznych publikacji naukowych, uczestniczka szkoleń i kursów zawodowych. Certyfikowana terapeutka metody NDT Bobath, Halliwick, Watsu. Doświadczenie zawodowe zdobywała w gabinetach fizjoterapeutycznych i ośrodkach rehabilitacyjnych w Polsce, Kanadzie i USA.

Grażyna Zawiślak

Grażyna Zawiślak

pracownik naukowo – dydaktyczny, adiunkt w Katedrze Warzywnictwa i Roślin Leczniczych. Ukończyła studia podyplomowe: Public relations w badaniach naukowych (WSEI Lublin), Menedżer promocji nauki (WSEI Lublin), Pedagogika specjalna – oligofrenopedagogika (UMCS), Zioła w Profilaktyce i Terapii (Uniwersytet Medyczny w Poznaniu). Profil badawczy ukierunkowany jest na zagadnienia związane z roślinami zielarskimi. Obiektem zainteresowań jest także oddziaływanie przyrody na poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka (hortiterapia).

Paulina Znajdek- Awiżeń

Paulina Znajdek- Awiżeń

absolwentka Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W 2016 r. uzyskała tytuł doktora nauk farmaceutycznych na podstawie badań prowadzonych w Katedrze Farmakognozji UMP, gdzie zajmowała się izolacją i badaniem aktywności biologicznej związków aktywnych roślin, głównie flawonoidów. Jest autorką kilkunastu prac o charakterze naukowym i popularnonaukowym opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Prowadzi bloga „HerbZone” związanego z zielarstwem i ziołolecznictwem.

Karol Bibrowicz

Karol Bibrowicz

fizjoterapeuta, absolwent  AWF Wrocław, wieloletni nauczyciel akademicki (od 1985r.), od 30 lat zajmujący się w praktyce i naukowo problematyką diagnostyki, profilaktyki i terapii zaburzeń posturalnych, skolioz i dolegliwości bólowych kręgosłupa. Międzynarodowy instruktor metody Spiralnej Stabilizacji Kręgosłupa.

Waldemar Miszewski

Waldemar Miszewski

fizjoterapeuta, którego głównym nurtem zainteresowań naukowych są różne metody terapii manualnej, stawów oraz tkanek miękkich oraz ich łączenie z masażem specjalistycznym, w codziennej pracy zawodowej, osiągając dzięki temu pozytywne efekty lecznicze.

Wykształcenie

1991 Ukończona szkoła średnia i zdana matura w Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Chojnickich
w Chojnicach.

1993 - 1995 Medyczne Studium Zawodowe Masażu Leczniczego w Bydgoszczy. Tytuł technika masażu leczniczego.

1996 ukończone 5 – letnie studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy i uzyskanie tytuły magistra historii.

2008 – 2012 Bydgoska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy, kierunek Fizjoterapia. Wyróżniona praca licencjacka „Terapia czaszkowo – krzyżowa”.

2012 - 2014  Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum w Bydgoszczy, Wydział Nauk
o Zdrowiu, kierunek Fizjoterapia. Praca magisterska „Porównanie leczniczego działania masażu klasycznego
z terapią czaszkowo – krzyżową w  zespołach  bólowych odcinka szyjnego kręgosłupa”.

Styczeń 2017 uzyskanie tytułu doktora nauk o zdrowiu na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Collegium Medicum
w Bydgoszczy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozprawa napisana w Katedrze i Klinice Rehabilitacji pod kierunkiem prof. dr. hab. n. med. Wojciecha Hagnera, zatytułowana „Ocena stanu funkcjonalnego pacjentów po zastosowaniu relaksacji poizometrycznej wybranych mięśni w zespołach bólowych lędźwiowego odcinka kręgosłupa”.

       Ukończone ponad 30 szkoleń i uzyskane międzynarodowe certyfikaty. Najważniejsze z nich to:

- maj 2005 Międzynarodowy Certyfikat Terapii Manualnej wg. OMT Kaltenborn – Evjenth Concept;

- 2007 Międzynarodowy Certyfikat Terapii Sonato Emotionale Entspannung I° oraz Craniosacrale Therapie I°
i II°;

- wrzesień 2002  Międzynarodowy Certyfikat Terapii Manualnej School Of Logical Concept In Mechanical Analysis And Therapy.

Praca zawodowa

Od stycznia 1997 do chwili obecnej pracownik Kliniki i Katedry Rehabilitacji Akademii Medycznej, przekształconej później w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy na stanowisku specjalista naukowo - techniczny.

Od lipca 2007 do dnia dzisiejszego pracownik Kliniki Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego nr 1
w Bydgoszczy na stanowisku młodszego asystenta,  wykonywana praca masaż leczniczy.

 

 

Piotr Druzgała

Piotr Druzgała

magister fizjoterapii, który od 14 lat mieszka w Tajlandii, absolwent AWF-Kraków oraz najbardziej znanej i szanowanej szkoły tradycyjnej medycyny tajskiej WAT Pho w Bangkoku oraz pierwszy polski autor podręcznika do masażu tajskiego pt.: „Masaż tajski. Między jogą i fizjoterapią. Praktyczny podręcznik”.

Poznaj prowadzącego: 

https://www.youtube.com/watch?v=fgE1qRiysh0&t=2s

https://www.youtube.com/watch?v=m8AxL-d7ORY

https://www.youtube.com/watch?v=Wdr9PO0QysI

 

 

Oktawia Parchimowicz

Oktawia Parchimowicz

absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, pracownik Centrum Rehabilitacji Terapia w Szczecinie oraz członek zespołu fizjoterapeutów Przychodni Szczecińskiej. Swoją przygodę z rehabilitacją rozpoczęła 10 lat temu,  z każdym rokiem przekonując się jak wiele możliwości niesie ze sobą sprawnie poprowadzona terapia podparta wiedzą praktyczną  a także teoretyczną zdobytą na szkoleniach i kursach, w których nieprzerwanie uczestniczy.

„Jako certyfikowany terapeuta metody PNF wiem, że każdy pacjent ma w sobie potencjał oraz zasoby, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie wyznaczonych celów oraz poprawa zdrowia i jakości życia. W swojej pracy dydaktycznej pragnę przekazać ideę pozytywnego podejścia do pacjenta oraz jego problemów.”

Marja Estola

Marja Estola

rozpoczęła studia medyczne  w 1973 roku w Tampere w Finlandii, które ukończyła w 1980 roku. Pracowała w Seinäjoki, Mikkeli, Tampere oraz kilku innych mniejszych ośrodkach klinicznych specjalizujących się  w problemach uszu, nosa oraz gardła, ale również na oddziałach chirurgii, anastezjologii, ginekologii oraz neurologii ogólnej. W roku 1987 na Uniwersytecie w Tampere uzyskała specjalizację  w dziedzinie otolaryngologii i w tym samym roku przeprowadziła się do Imatra, gdzie mieszka i pracuje do dziś, będąc jednocześnie jedynym otolaryngologiem w tym ośrodku. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych kongresach szumów usznych, z których ostatni miał miejsce w maju 2017 roku w Warszawie.

W roku 1990 Marja Estola zainteresowała się leczeniem szumów usznych po tym jak jedna z jej pacjentek pozbyła się tego problemu po 5 minutach od ostrzyknięcia lidokainą, które zastosowała ona w celu zmniejszenia bólu ucha, na który uskarżała się pacjentka. Marja zaczęła badać to zjawisko pod  okiem prof. Tapani Rahko z Uniwersytetu w Tampere. Przez dziesięć lat wykonywała badania pod kątem poziomu szumów usznych przed i po terapii. Starała się również zebrać i określić pewne cechy charakterystyczne dla tego rodzaju szumów usznych. W 1993 pojechała na kurs terapii szumów usznych do Nottingham, aby dowiedzieć się w jaki sposób tamtejsze ośrodki leczą ten typ dolegliwości. W  2000 roku obroniła pracę doktorską, której temat brzmiał: „Napięcie mięśniowe i szumy uszne”.

Badania własne Marji Estola dowodzą, iż jedna trzecia wszystkich przypadków szumów usznych jest wynikiem nieprawidłowego napięcia mięśni, bądź zawiera komponentę mięśniopochodną. Wyniki te są zgodne z rezultatami badań prowadzonych w innych międzynarodowych ośrodkach. Zasadne jest zatem twierdzenie, że leczenie nakierowane na tkanki miękkie – w tym głównie mięśnie obszaru głowy i szyi może przyczynić się do złagodzenia szumów usznych, przy czym ważne jest natychmiastowe podjęcie terapii, aby zatrzymać rozwój tej choroby i zwiększyć szanse na wyleczenie.

Warto podkreślić, że Marja Estola była pionierem zastosowania wielu metod komplementarnych w leczeniu szumów usznych – uwalniania punktów spustowych oraz metody ochładzania i rozciągania (cold spray and stretch), której nauczyła się od Travell i Simons, autorów podręcznika „The Trigger Point Manual”. Ponadto w kompleksowym leczeniu szumów usznych Marja wykorzystuje kinesiotaping, manipulacje powięziowe, hipnoterapię, w zakresie których ukończyła dodatkowe szkolenia.

Romuald J. Kosznik

Romuald J. Kosznik

Trener Radykalnego Wybaczania, Mistrz Bioenergoterapii. Dyplomowany Radiestetą oraz doświadczonym ezoteryk. Od ponad 15 lat specjalizuje się w Totalnej Biologii - Akademia Totalnej Biologii Vancouver 2009 r.

Rafał Olijarczyk

Rafał Olijarczyk

Absolwent Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2007 r.). W 2017r. uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, tytuł rozprawy doktorskiej: „Badanie trwałości mieszanin do żywienia pozajelitowego”. Uzupełnił wykształcenie zdając egzamin specjalizacyjny w dziedzinie Farmacja Apteczna (2013 r.), oraz poprzez udział w licznych szkoleniach organizowanych dla farmaceutów przez Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne, przez Polskie Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego, przez Polskie Stowarzyszenie Farmaceutów Onkologicznych. W 2015 r. ukończył kurs Masterclass Basic farmacji onkologicznej. Posiada ośmioletnie doświadczenie zawodowe koncentrujące się w sferze problematyki związanej z farmacją apteczną i szpitalną obejmujące m.in. żywienie pozajelitowe i dojelitowe, sporządzanie leków cytostatycznych, szeroko rozumianą technologię postaci leku oraz farmakologię i farmakoterapię.

Dariusz Kłódka

Dariusz Kłódka

dr nauk rolniczych w zakresie kształtowania środowiska, absolwent studiów podyplomowych na kierunku dydaktyka medyczna (PUM w Szczecinie), psychodietetyka (WSNS w Lublinie), zioła w profilaktyce i terapii (UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu), studia menadżerskie (WSB w Szczecinie) oraz licznych szkoleń i warsztatów w powyższym zakresie. Nauczyciel akademicki z prawie 20 letnim doświadczeniem, praktyk, autor licznych publikacji z zakresu biochemii roślin, oddziaływania roślinnych substancji na organizm człowieka oraz wpływu ksenobiotyków na metabolizm. W czasie pracy zawodowej wykładowca biochemii, podstaw żywienia człowieka, podstaw dietetyki dla studentów różnych kierunków studiów o profilu medycznym. Autor i wykładowca przedmiotu fitoterapia w fizjoterapii dla studentów fizjoterapii, wykładowca Wielkopolskiej Szkoły Medycznej w rocznym studium ziołolecznictwa, prowadzący wykłady i warsztaty praktyczne dla młodzieży i dorosłych z zakresu fitoterapii. Członek Polskiego Towarzystwa Biochemicznego oraz sekcji fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Prywatnie pasjonat kultury krajów Azji Wschodniej, a także TMC, Ajurwedy, Kampo oraz medycyny alternatywnej. Interesuje się możliwościami oddziaływań niefarmakologicznych w łagodzeniu niektórych chorób o podłożu neurologicznym.

Agnieszka Serafin

Agnieszka Serafin

Starszy Instruktor Metody Lebox. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Humanistycznej w Szczecinie o kierunku Diagnoza i Terapia Pedagogiczna oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu o kierunku Edukacja Dorosłych i Gerontologia. W latach 2012 – 2014 założycielka i opiekun pierwszej w Polsce sekcji Lebox działającej na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Stargardzie Szczecińskim. Obecnie studiuje w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii Wydział Zamiejscowy w Szczecinie na kierunku Fizjoterapia. W oparciu o METODĘ LEBOX i program LEBOX MED zajmuje się wspomaganiem rozwoju psychomotorycznego pacjentów z zaburzeniami sensomotorycznymi objawiającymi się, jako trudności w pisaniu, mówieniu, czytaniu, poruszaniu i samoobsłudze.

Irena Kertyczak

Irena Kertyczak

dyplomowany coach zdrowia i żywienia, pedagog, terapeutka (absolwentka Studiów Podyplomowych Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego), nauczycielka jogi oraz pierwsza polska terapeutka jogi hormonalnej, która uzyskała certyfikat u autorki metody - Brazylijki Dinah Rodrigues (rekomendowany przez IYTA - międzynarodową organizację nauczycieli jogi). Od 2011 roku posiada uprawnienia do prowadzenia jogi hormonalnej dla mężczyzn. Certyfikat uzyskany również u Dinah Rodrigues. Oprócz jogi hormonalnej prowadzi zajęcia jogi wg tradycji Sivanandy. Uprawnienia nauczycielskie zdobyła w 2006 roku w The International Sivananda Yoga Vedanta Centre z siedzibą w Kanadzie . 

W jodze szuka przede wszystkim źródła harmonii wewnętrznej, wyciszenia i relaksu, a także sposobu na sprawne i zdrowe ciało. 

Od kilku lat zgłębia również techniki medytacyjne i relaksacyjne Wschodu i Zachodu. Licencjonowana instruktorka tych technik. Jej pasją jest ciągły rozwój, samodoskonalenie, poznawanie i odkrywanie nowych obszarów wzbogacających moją wiedzę o sobie i innych. Jej misją jest inspirowanie ludzi w rozwoju do lepszego i szczęśliwszego życia. 
Jako entuzjastka jogi i doradca rozwoju osobistego wspieram kobiety różnymi metodami pracy z ciałem, umysłem i duszą .

Małgorzata Jachacz- Łopata

Małgorzata Jachacz- Łopata

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, pracowała jako asystent na Wydziale Nauk o Zdrowiu, doktorat ukończyła na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersyetu Medycznego w Katowicach oraz częściowo na Sahlgrenska Akademin, Goteborg, Szwecja. 

Specjalizuje się w fizjoterapii kobiet: terapia blizny, rozejścia mięśnia prostego brzucha, dysfunkcji dna miednicy, nietrzymania moczu, zespołów bólowych kręgosłupa i miednicy, treningu bezpiecznym dla kobiet (pelvic floor safe) oraz terapii i treningu kobiet w ciąży i po porodzie.

Odbyła liczne szkolenia w zakresie fizjoterapii ginekologicznej oraz terapii manualnej. Poza pracą z pacjentami od lat prowadzi swoje autorskie zajęcia Pilayoga, będące kompilacją najlepszych elementów z jogi, pilates oraz prostych technik automasażu. Instruktor pilates, jogi i nordic walking. Szkoleniowiec, współautorka kursów DRA - terapia kompleksowa, BLIZNA - terapia kompleksowa, DRA - trening medyczny, Pelvic Floor Safe - sport bezpieczny dla kobiet. Edukatorka i prelegentka na konferencjach dot. zdrowia kobiety.

Olga Trybel

Olga Trybel

ratownik medyczny, technik fizjoterapii (obecnie studia licencjackie), nauczyciel zawodów medycznych, maratonka, matka trojki dzieci. W latach 2015 – 2017 fizjoterapeuta Opery na Zamku w Szczecinie. Obecnie jestem właścicielem Centrum Kobiet FizjoLady w Szczecinie, gdzie pracuje z  kobietami w różnych okresach ich życia. Z pasji studiuję fizjoterapię uroginekologiczną na licznych kursach, warsztatach i konferencjach. Jestem certyfikowaną terapeutką szwajcarskiej metody pracy  dnem miednicy BeBo. Prowadzę autorskie warsztaty i szkolenia z zakresu pracy z mięśniami dna miednicy.

Femme Medica

Femme Medica

-dr n. med. Małgorzata Jachacz-Łopata

Fizjoterapeutka uroginekologiczna. Specjalizuje się w fizjoterapii kobiet: terapia blizny, rozejścia mięśnia prostego brzucha, dysfunkcji dna miednicy, nietrzymania moczu, zespołów bólowych kręgosłupa i miednicy, treningu bezpiecznym dla kobiet (pelvic floor safe) oraz terapii i treningu kobiet w ciąży i po porodzie.


-dr. n. med. Daniela Milka

Osteopata ginekologiczny. Specjalizuje się w bólach kręgosłupa różnego pochodzenia, urazach sportowych i osteopatii trzewnej.

Smart Optics Sensorentechnik GmbH

Smart Optics Sensorentechnik GmbH

Firma smart optics Sensorentechnik GmbH powstała w 1997 roku. Aktulanie zatrudnia około 60 pracowników. Obecnie zajmuje się produkcją skanerów dla protetyki stomatologicznej oraz audiologii. Firma projektuje oraz produkuje urządzenia, a także tworzy własne oprogramowanie do skanerów - Dental Scan 3.0. smart optics oferuje skanery pod własną marką oraz produkuje urządzenia dla innych znanych marek na rynku światowym. Swoje produkty smart optics oferuje obecnie w 90 krajach świata.

Agata Korzemiacka

Agata Korzemiacka

Wulkan energii i kopalnia wiedzy. Trening funkcjonalny to jej drugie imię. Z wykształcenia elektroradiolg. Autorka wielu programów dydaktycznych. Akupunkturzystka oraz właścicielka firmy ATHLETE PERFORMANCE, objętej patronatem IFAA Polska. Wieloletnie doświadczenie i pasję kieruje w stronę traumatologii układu ruchu, ukrytych wad postawy oraz dietetyki sportowej. Propagatorka koncepcji treningu funkcjonalnego oraz zdrowego stylu życia. Trenerka przygotowania motorycznego oraz entuzjastka holistycznego podejścia do treningu. Na co dzień oprócz pracy szkoleniowej zajmuje się kompleksowym przygotowaniem zawodników sportów walki pod kątem wytrzymałościowo-siłowym.

Thorsten Fischer

Thorsten Fischer

Lekarz medycyny naturalnej, osteopata oraz międzynarodowy instruktor FDM (EFDMA). Prowadzi szkolenia w Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Rosji oraz w Polsce. Wykształcenie zdobył na pięcioletnich studiach osteopatycznych  w Osteopathie  Schule  Deutschland ( OSD ) w latach 2001-2006, szkolenie FDM oraz oficjalną asystenturę  odbył u dr Georga Harrera w Wiedniu. Hospitant i asystent u Majore Kasten PT ( Maine, USA). Swoją wiedzę pogłębiał u instruktora FDM Keisuke Tanaki ( Kyushu, Japonia).

Redaktor naczelny niemieckiego czasopisma poświęconego osteopatii MVS do 2013 r. Założyciel i dyrektor centrum interdyscyplinarnego Agora, Hannower w Niemczech. Założyciel i dyrektor zastępczy forum ostreopatycznego Hannover e.V.  Autor i współautor wielu artykułów o Modelu Dystorsji Powięzi.

Olga Morozowa

Olga Morozowa

 

Profesor, doktor habilitowany nauk medycznych, Kierownik Katedry Refleksoterapii Charkowskiej Medycznej Akademii Oświaty Podyplomowej.

Dorobek naukowy prof. Morozovej O.G. mieści się w dziedzinie refleksoterapii, ze szczególnym uwzględnieniem terapii punktów spustowych, terapii mięśniowo-powięziowej przy bólach migrenowych różnego pochodzenia. Prof. Morozova O.G. jest autorem wielu pomocy naukowo-dydaktycznych o stosowaniu metod akupresury orientalnej w praktyce neurologicznej, jest redaktorem naukowym jedynego na Ukrainie podręcznika dla studiów wyższych medycznych z refleksoterapii.

Przebieg pracy zawodowej:

1981-1983 r. – lekarz-ordynator Charkowskiego Instytutu Medycznego Katedry Chorób Wewnętrznych
1983 – 2004 r. - asystent, wykładowca, adiunkt Katedry Neurologii, Neurochirurgii i Podstaw Genetyki Charkowskiego Państwowego Instytutu Medycznego
2004 – do chwili obecnej Kierownik Katedry Refleksoterapii Charkowskiej Medycznej Akademii Oświaty Podyplomowej

 

Magdalena Hat

Magdalena Hat

absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w 2009 roku. Pani Hat prowadzi własną działalność fizjoterapeutyczną na terenie Mikołowa (woj. śląskie). Jest asystentką instruktora na terenie Polski, Niemiec, Szwajcarii i Anglii oraz certyfikowanym terapeutą FDM od 2014 roku. Dodatkowo posiada uprawnienia tłumacza z języka niemieckiego, specjalizuje się w tłumaczeniach medycznych.

Back to Top