Przez stopy do zdrowia. Refleksologia Polarity

Kolejny termin wkrótce

instruktor: Marta Targońska ,

ilość godzin: 8

cena 290.00

Lista rezerwowa

Opis

Stopy to skarbnica wiedzy o nas samych, naszych relacjach z innymi, emocjach, a równocześnie prosty sposób powrotu do zdrowia i dobrej kondycji psychicznej, kiedy można z radością podskakiwać i z lekkością dziecka iść przez życie.

Dr Stone, chiropraktyk, osteopata, twórca Polarity, uważał, że poprzez stopy można naprawdę korzystnie oddziaływać na całe ciało a leczenie wszystkich stanów chronicznych i poniżej normy powinno zaczynać się od stóp.

Poprzez masaż stóp możemy pobudzić, odblokować i zharmonizować cały organizm, aby utrzymać zdrowie i zapobiec chorobom. W wyniku pracy na  stopach organizm odpręża się, napięcia rozluźniają się, co wpływa na przyspieszenie powrotu do zdrowia i równowagi. W trakcie tego leczniczego masażu wyzwalają się wrodzone zdolności organizmu do samoregulacji, przywrócony zostaje wewnętrzny spokój i siły witalne.

Masaż ten działa na poziomie fizycznym, psychicznym emocjonalnym i energetycznym. Pozwala lepiej radzić sobie z dolegliwościami bólowymi, trudnymi sytuacjami i przyspiesza procesy regeneracji organizmu.

„Gdy poznałam Polarity to już do kilku lat pracowałam jako Refleksolog, moje dłonie zwłaszcza kciuki, mimo że wprawione, dosyć szybko męczyły się i „zużywały”.  Gdy zaczęłam włączać elementy Polarity do zabiegów refleksologicznych, moje dłonie w końcu odpoczęły. Zamiast mechanicznego i siłowego ucisku stosowałam delikatny dotyk.” Marta Targońska

Program

W programie kursu znajdują się wykłady teoretyczne jak i zajęcia praktyczne.  Na warsztacie przekazywana jest wiedza i nabywane umiejętności skutecznego stosowania masażu stóp w życiu codziennym, w każdej sytuacji i na każdym etapie życia. Prowadząca będzie omawiać i pokazywać poszczególne techniki a następnie uczestnicy będą wykonywać je między sobą. Wszystko to okraszone dużo dawką humoru oraz nauką w atmosferze zabawy!

 • Historia i zalety stosowania leczniczego masażu stóp (Refleksologii).
 • Naukowe podstawy Refleksologii.
 • Podstawowe zagadnienia Polarity.
 • Omówienie mapy stóp oraz stref odruchowych na ciele.
 • Praca z punktami neurolimfatycznymi (odruchy Chapmana)
 • Prezentacja oraz praktyka technik Polarity pomagających m.in. obniżyć napięcia, wzmocnić odporność organizmu i zmniejszyć ból.
 • Mapa emocji zapisana w stopach – jakie znaczenie mają obolałe stopy, haluksy, popękane pięty, ostrogi piętowe, płaskostopie, częste skręcenia kostek, odciski, wrastające paznokcie i inne indykatory na stopach.
 • Brazylijska Technika Palców, która m.in. równoważy, uspokaja, wycisza i ułatwia zasypianie.
 • Ćwiczenia przywracające równowagę w ciele i systemie energetycznym oraz kilka technik automasażu, które można zastosować na sobie, jaki i pokazać klientowi.
 • Ziołowe kąpiele stóp.
 • Jak rozpocząć praktykę.

Informacje dodatkowe

Uczestnicy otrzymają certfikat uczestnictwa. 

Należy zabrać wygodny strój i mały ręcznik. 

W przypadku rezygnacji przez Słuchacza na 14 dni przed rozpoczęciem kursu uiszczona opłata nie podlego zwrotowi. 

Kurs dla:

Warsztat przeznaczony jest dla profesjonalistów jaki i dla wszystkich tych co dbają o swoje  zdrowie i dobre samopoczucie oraz są zainteresowani poprawieniem jakości swojego życia jak i życia swoich bliskich czy klientów. Zapraszamy również osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z Refleksologią czy Polarity, tych wszystkich, co chcą poznać nową skuteczną metodę pracy z ciałem jak i tych, co już używają refleksologii w swojej pracy i chcą poszerzyć swój warsztat.

Miejsce i godziny zajęć

siedziba Wielkopolskiej Szkoły Medycznej, ul. 28 czerwca 1956 r. 231/239, godz. 10.00-18.00, sala 221

Może Cię również zainteresować

Może Cię zainteresować

Fizjoterapia w pediatrii

Wyjątkowe w skali kraju studia podyplomowe o tak bogatej i wszechstronnej ofercie skierowanej do fizjoterapeutów dziecięcych.

Może Cię zainteresować

Holistyczna opieka okołoporodowa

Pierwsze tego typu studia podyplomowe w Polsce o bogatej i wszechstronnej ofercie z zakresu opieki w okresie ciąży i połogu.

Może Cię zainteresować

Ortopodologia

Studia podyplomowe realizowane w formie zajęć teoretyczno-praktycznych skierowane są do osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu terapii tkanek miękkich. Główny nacisk położony jest na zdobycie umiejętności praktycznych pozwalających na ich sprawne i skuteczne wykorzystywanie w praktyce klinicznej. 

Może Cię zainteresować

Terapia manualna tkanek miękkich

Studia podyplomowe realizowane w formie zajęć teoretyczno-praktycznych skierowane są do osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu terapii tkanek miękkich. Główny nacisk położony jest na zdobycie przez studenta umiejętności praktycznych pozwalających na ich sprawne i skuteczne wykorzystywanie w praktyce klinicznej. 

Back to Top