Podstawy żywienia pozajelitowego. Bezpieczne przygotowanie mieszanin żywieniowych.

Kolejny termin wkrótce

instruktor: Rafał Olijarczyk ,

Lista rezerwowa

Opis

Żywienie pozajelitowe jest rutynowo stosowaną metodą podtrzymywania życia chorych, którzy z różnych powodów nie mogą odżywiać się przez przewód pokarmowy. Jednym z najistotniejszych czynników decydujących o skuteczności żywienia pozajelitowego jest podaż choremu stabilnej mieszaniny odżywczej o składzie dostosowanym do indywidualnych potrzeb pacjenta. Żywienie pozajelitowe jest jednym z największych osiągnięć medycyny XX wieku, wprowadzono do praktyki klinicznej w latach 60. XX wieku, w latach 70. zyskało ogromną popularność i uznano je za czwarty, po: antyseptyce, znieczuleniu, antybiotykach kamień milowy na drodze rozwoju współczesnej medycyny.

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z aspektami klinicznymi, a szczególnie z aspektami farmaceutycznymi sporządzania oraz zastosowania mieszanin do żywienia pozajelitowego.

Program kursu:

Kurs składa się z dwóch części: z części teoretycznej (zapoznanie się z podstawowymi zasadami żywienia pozajelitowego) 3h, oraz z części praktycznej 2h (manualne wykonanie mieszaniny żywieniowej).

Dlaczego warto?

W cenie kursu:

  • materiały szkoleniowe w formie skryptu
  • na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje certyfikat Instytutu Kursów i Szkoleń WSM oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Kurs dla:

techników farmaceutycznych, ale również dla przedstawicieli tych wszystkich zawodów, którzy mają kontakt z pacjentem, szczególnie z pacjentem geriatrycznym, który może być żywieniony tą metodą.

Może Cię również zainteresować

Może Cię zainteresować

Atlas funkcjonalny układu powięziowego człowieka

Termin wydania: 2016
Autor:
Cena: 160.00 zł

Może Cię zainteresować

Ziołolecznictwo z kursem towaroznawstwa zielarskiego

Nauka trwa 1 rokZajęcia odbywają się 1 raz w miesiącu (soboty, niedziele). Zajęcia prowadzą doświadczeni wykładowcy na kierunku technik farmaceutyczny oraz pracownicy firm zielarskich i farmaceutycznych.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY>>>

Może Cię zainteresować

Rabat 10%

Rabat obejmuje wszystkie kierunki studiów podyplomowych w Poznaniu i nie łączy się z innymi rabatami lub promocjami.

Niniejsza promocja jest ważna do wyczerpania limitu miejsc - maksymanie do 31 sierpnia 2019r.

Może Cię zainteresować

Testuj ACEESO zupełnie bezpłatnie

Misją ACEESO jest wspieranie rynku masaży (zarówno tych leczniczych ja i relaksacyjnych), fizjoterapii, odnowy biologicznej, spa, wellness, osteopatii, terapii naturalnych leczenia uzdrowiskowego i innych. Chcemy pomoc klientom trafić na najlepszych specjalistów, a specjalistom znaleźć klientów. 

Back to Top